2023 YILI İLK GÜNLERİNDE UKRAYNA-RUSYA SAVAŞI ÜZERİNE

Ukrayna-Rusya savaşında ateşkesin asla mümkün olmayacağını, Rusya'nın Ortodoks Noel'i nedeniyle çatışma bölgelerinde bu dine mensup insanların dini törenlere güvenlik içinde yerine getirebilmesi maksadıyla ilan ettiği ateşkese Ukrayna'nın aşağıda yer alan cevabı bir kez daha göstermiştir.

Pazar 08 Ocak 2023 02:35
ENERJİ VE JEOEKONOMİ

Enerji kelimesinin kökeni "Energeia" aslında felsefi bir terimdir ve "etkinlik" anlamına gelmektedir.

Cumartesi 24 Aralık 2022 02:35
SURİYE'DE İSTİKRARA ÖNEMLİ BİR ADIM

Bugün Suriye, girdiği her yerden enkaz bırakarak çıkan ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi adını verdiği sömürü projesinin yol açtığı depremin artçı sarsıntıları bir türlü sona ermemiş, Suriye adım adım parçalanmanın eşiğine kadar gelmiştir.

Cumartesi 17 Aralık 2022 02:55
HAKİKATİN GERÇEĞİNE ULAŞABİLMEK

Dünya tarihini kendi menfaatleri doğrultusunda yazan güçlerin istediği şekilde tarihi gerçekler tahrif edilir. Bu gerçekler için bir mağdur yaratılır. Bu mağdurlar aslında birer kullanışlı aparattır. Yunanistan ve Ermenistan bu tür aparatların birer örneğidir.

Pazar 11 Aralık 2022 03:00
YA TERÖRLESİN YA DA BENİMLESİN

Bugün Afganistan yaşananları medyadan takip ediyoruz.

Cumartesi 03 Aralık 2022 02:30
SINIR GÜVENLİĞİ: TÜRKİYE'NİN ŞANSSIZLIĞI

Sınır güvenliği, komşu iki ülkenin aldıkları /alacakları tedbirler ile sağlanması gereken bir ortak faaliyettir. Sınırın iki tarafındaki devletlerin uluslararası hukuka göre birçok yükümlülükleri bulunmaktadır.

Cuma 25 Kasım 2022 02:25
DEVLET TERÖRÜ

Günümüzde bir devletin doğrudan olmasa bile, vekiller, paralı askerler, gizli ajanlar vb. kullanarak terör eylemlerinde bulunması veya en azından ortak olmasını göz ardı eden bir tanım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cuma 18 Kasım 2022 02:30
HAYIR DEMEK

Türkiye, terörle haklı mücadelesinde çok önemli bir fırsat yakalamıştır. Binlerce vatandaşını kaybeden, askerini Şehit veren, çok sayıda Gazisi olan, ülkemizin refaha tahsis edeceği kaynakları terör yolu ile adeta gasp eden, işlediği insanlık suçunun örneklerini her geçen gün arttıran terör örgütünün destekçilerine karşı asla geri adım atılmamalıdır.

Cuma 11 Kasım 2022 02:30