VESTEL "İNOVASYON ŞAMPİYONLARI" ARASINDA YER ALDI

Ekonomi Pazar 26 Kasım 2023 07:00

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Vestel CEO'su Ergün Güler, " Çeyrek asırdır sektörümüzün aralıksız ihracat şampiyonuyuz. Bugün ürettiğimiz teknolojiyi 160'tan fazla ülkeye ulaştırarak Türkiye'nin adını dünyanın dört bir yanına taşıyoruz." dedi.

Vestel "inovasyon şampiyonları" arasında yer aldı

Vestel Beyaz Eşya, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovaLİG programında "İnovasyon Döngüsü" kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Vestel'den yapılan açıklamaya göre, İnovaLİG'de dereceye giren firmalara ödülleri Türkiye İnovation Week etkinlikleri kapsamında, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle takdim edildi.

Ödül töreninde Vestel adına ödülü, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Vestel Üst Yöneticisi (CEO) Ergün Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ergün Güler, Türkiye’nin teknolojisine öncülük eden bir firma olarak böylesi anlamlı bir ödüle layık görülmekten büyük mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti.

Vestel Beyaz Eşya'nın İnovaLİG'de "İnovasyon Döngüsü" kategorisinde, ürün geliştirme sürecinin her aşamasında inovasyonu merkeze alan yaklaşımı ile ödüle layık görüldüğünü belirten Güler, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle bir ödülü kazanmak bizim için ayrı bir öneme sahip. Çeyrek asırdır sektörümüzün aralıksız ihracat şampiyonuyuz. Bugün ürettiğimiz teknolojiyi 160’tan fazla ülkeye ulaştırarak Türkiye’nin adını dünyanın dört bir yanına taşıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde de inovasyonu merkezine koyan yaklaşımımızla müşterilerimizin ihtiyaçlarını öngörerek, rekabette öne çıkan ve sürdürülebilir büyüme sağlayan ürünler geliştirmeye devam edeceğiz."

ABONE OL