Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 26.02.2024 19:00 Güncelleme: 26.02.2024 15:31

Ümit Özdağ: "Araştımalar sonucunda Zafer Partisi İstanbul'da yüzde 8.64 ile 3. parti"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin genel seçimler sonrasında en çok oy kazanan ve hızlı yükselen parti olduğunu vurguladı.
Ümit Özdağ: "Araştımalar sonucunda Zafer Partisi İstanbul'da yüzde 8.64 ile 3. parti"

Ümit Özdağ partisinin Muğla’da gerçekleştireceği iki günlük çalışma süreci ile ilgili bilgi vererek, “Muğla’da gerçekleştireceği iki günlük çalışma süreci dün akşam Fethiye’de yapmış olduğumuz toplantıyla başladı. Bugün de Ortaca’yı, Dalaman’ı, Muğla’yı ziyaret ederek devam ettireceğiz çalışmalarımızı. Yarın da Muğla’da ilçe ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Esasen Mersin’den başlayıp, Antalya’da bütün ilçeleri tek tek ziyaret ederek, küçük mitingler gerçekleştirerek, sürdürdüğümüz bu çalışma Muğla’dan sonra Aydın, İzmir, Bursa’da devam edip Eskişehir’de sona erecek” dedi.

Zafer Partisi’nin genel seçimler sonrasında en çok oy kazanan ve hızlı yükselen parti olduğunu söyleyen Özdağ, “Bu yükseliş durmadan devam ediyor. En son bir fikir vermesi için ifade edeyim. Geçen hafta İstanbul’da yapılan kapsamlı bir araştırmanın sonucu, İstanbul’da Zafer Partisi yüzde 8.64 ile 3. parti olmak durumunda ve yükselişini de sürdürüyor. Bizim yükselme, partimizin oylarının yükselme sebebi partimizin Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini, Cumhuriyetin kuruluş esaslarını tavizsiz savunmamız ve Türkiye’de gerçekleşen kontrolsüz göçle ülkemizin adeta sessiz bir işgale uğraması karşısında Türk halkının haklı itirazını dile getiren tek parti olmamızdır” açıklamasında bulundu.

Özdağ partisine yönelik karalama operasyonları olduğunu dile getirerek, “Partimize yönelik hem karalama operasyonları hem hukuk görünümlü operasyonlar ardı arkası kesilmeden gerçekleştiriliyor” ifadelerini kullandı.

“Yerel seçim sürecinde Zafer Partisi adaylarının basında mümkün olduğunca anti-demokratik bir şekilde karartıldığına sizler de şahit oluyorsunuz” ifadelerini kullanan Özdağ konuşmasını şöyle tamamladı:

“Yerel seçim sürecinde Zafer Partisi adaylarının basında mümkün olduğunca anti-demokratik bir şekilde karartıldığına sizler de şahit oluyorsunuz. Büyük haber televizyonlarında sözde Zafer Partisi’nin adaylarının bırakın açıklamalarını, aday açıklamaları sırasında isimleri dahi verilmiyor. Ancak bu seçmenin Zafer Partisi adaylarına verdiği desteği ortadan kaldırmıyor. Kalan sürede bu anti-demokratik yayın politikaları devam etse de sosyal medya ve sokaktaki Zafer Partililerin çalışmalarıyla Zaferli adayların yükselişi de devam edecek.”