Spor Kaynak: Hibya Haber Ajansı 25.02.2024 14:00 Güncelleme: 25.02.2024 15:42

Tuzla Belediyesi'nden amatör spora 2,3 milyonluk katkı

Tuzla Belediyesi, ilçedeki amatör spor kulüplerine ve başarılı sporculara toplam 2,3 milyon TL'lik destek sağladı. Bu destek, 14 farklı branşta 13 bin 900 sporcuya ulaştı.
Tuzla Belediyesi'nden amatör spora 2,3 milyonluk katkı

Tuzla Belediyesi, ilçedeki spor faaliyetlerini desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Amatör Spor Kulüplerine Destek ve Başarılı Sporculara Ödül Töreni düzenlendi. Programa, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, amatör spor kulüpleri ve sporcular katıldı.

“Gençlere yatırım geleceğe yatırımdır”

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, “Biz Gençlik Eşittir Gelecek derken sözle söylemiyoruz, özle söylüyoruz. 5-10 yıl sonra sizler Tuzla’yı, İstanbul’u, Türkiye’yi yöneteceksiniz. Bugün açtığımız spor kompleksini, açacağımız veya bugüne kadar açtıklarımızın hepsini gençlere yatırımın geleceğe yatırım olduğunu bilerek yapıyoruz. Sizler de bunun hakkını veriyorsunuz” dedi.

“Başkalarının ayakkabılarıyla çok antrenman yaptık”

Törende, başarılı sporculara ödülleri takdim edildi. 2023 kick boks dünya şampiyonu Emre Karaca, Tuzla Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Böyle yardımlar yapıldığını, spora ve sporcuya destek verildiğini görünce inanılmaz seviniyor ve gururlanıyorum. Çünkü biz bu işin yokluk tarafını da gördük. Başkalarının ayakkabılarıyla da çok antrenman yaptık. Ama çok şükür şimdi Avrupa şampiyonu ve Dünya şampiyonu olduk. Küçük yaşlardan beri bunun mücadelesini verdik.” dedi.

Tuzla Belediyesi’nin amatör spor kulüplerine ve sporculara sağladığı destek ve yardım miktarları şöyle:

Amatör spor kulüpleri nakdi yardım: 762 bin TL

Amatör spor kulüpleri malzeme yardımı: 445 bin 900 TL

Başarılı sporculara ve antrenörlere nakdi yardım: 834 bin 500 TL

Tuzla Belediyesi Engelliler Spor Kulübü: 300 bin TL

Toplam yardım: 2 milyon 342 bin 400 TL