Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 15.04.2024 14:30 Güncelleme: 15.04.2024 14:09

Özhaseki: Önceliğimiz, işimiz deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırmak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesindeki çalışmaları ayrıntılı olarak ele aldıkları bir toplantı gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Özhaseki: Önceliğimiz, işimiz deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırmak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, çabalarının, önceliklerinin ve işlerinin deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırmak olduğunu belirterek, deprem bölgesindeki çalışmaları ayrıntılı olarak ele aldıkları bir toplantı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Depremden etkilenen şehirlerde, konutların tamamını 2025 yılının Eylül ayına kadar tamamlayarak vatandaşlara teslim edeceklerine dikkati çeken Bakan Özhaseki, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu kapsamda, afet konutu ve köy evlerimizin yapımına hızla devam ederken tamamladığımız evlerimizi de hak sahiplerine etap etap teslim ediyoruz. Şehirlerimizin ihyasını sağlayacak altyapı çalışmalarımızı da aynı titizlikle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı bir an evvel yuvalarına kavuşturmak, şehirlerimize eski canlılığını kazandırmak için tüm gücümüzle, durup dinlenmeden çalışıyoruz.”