Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 12.04.2024 09:00 Güncelleme: 11.04.2024 09:00

Mamak ilçesindeki Mutlu Aile Yaşam Merkezi ziyaretçilerini ağırlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Mamak ilçesinde yapımını tamamlayarak hizmete açtığı Mamak Mutlu Aile Yaşam Merkezi (AYM) Başkentliler tarafında ziyaret ediliyor.
Mamak ilçesindeki Mutlu Aile Yaşam Merkezi ziyaretçilerini ağırlıyor

Ankara'nın Mamak ilçesinde yer alan Mutlu Mahallesi’nde 25 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve 6 kattan oluşan dev Aile Yaşam Merkezi bünyesinde, gençlik merkezi, çocuk etkinlik merkezi, çocuk kulübü, kişisel gelişim merkezi, danışmanlık merkezleri, BELMEK, e-spor merkezi ve bağımlılıkla mücadele merkezi gibi birçok alan barındırıyor.

AYM’de ayrıca konferans salonu, fuaye alanı, kütüphane, kafeterya, teras, spining salonu, fitness salonu, sauna ve kapalı havuz gibi ortak kullanım alanları da bulunuyor.

Başkentlilerin yaşam kalitesini artırmak için Aile Yaşam Merkezlerinin sayısını artırmaya devam edeceklerini dile getiren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Doç. Dr. Serkan Yorgancılar şunları söyledi:

‘‘Mamak Mutlu Aile Yaşam Merkezi’ni hizmete açmış bulunmaktayız. Bu dev tesisimizde 2 tane yüzme havuzumuz, kapalı spor salonumuz, E-Spor Merkezimiz ve çocuk etkinlik merkezimiz gibi birçok aktiviteyi barındırıyor. Bu açılan merkezle birlikte açılan Aile Yaşam Merkezi sayımız 34’e çıktı. 25’inci Çocuk Etkinlik Merkezimizi açtık. 5 tanesi de açmak üzereyiz, buradaki Kadın Lokali ile birlikte Kadın Lokali sayımız 24 oldu buradan bütün Ankaralılara seslenmek istiyorum AVM’ye değil AYM’ye gelin.’’

Mamak Mutlu Aile Yaşam Merkezi’ne üyelikler yıllık olarak alınıyor. 3-18 yaş aralığında olanlar form doldurarak merkeze üye olabilirken, 29 yaşına kadar olan vatandaşlardan üyelik esnasında herhangi bir ücret talep edilmiyor. 30-60 yaş aralığındaki kişiler ise yıllık 214,50 TL ödeyerek merkeze üye olabiliyor. 61 yaş ve üzeri vatandaşlar da yine merkeze üyeliğini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor.