Asayiş Kaynak: Hibya Haber Ajansı 18.04.2024 16:00 Güncelleme: 18.04.2024 16:08

Mahzen-28 operasyonlarında 41 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde yasa dışı silah imalatı ve silah kaçakçılığı yapan organize suç örgütüne yönelik düzenlenen "Mahzen-28" operasyonlarında 41 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
Mahzen-28 operasyonlarında 41 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Mahzen-28” operasyonlarında 137 adet tam otomatik uzun namlulu silah, 340 adet tam otomatik uzun namlulu silaha dönüşebilecek silah parçası ele geçirildiğini ve 41 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; 11 ilde yasa dışı silah imalatı ve silah kaçakçılığı yapan organize suç örgütüne yönelik “Mahzen-28” operasyonları düzenlendiğini bildirdi.

Yerlikaya, İstanbul, Ankara, Antalya, Düzce, Eskişehir, Kocaeli, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüphelilerin yasadışı silah üretimi ve ticareti yaptıklarının, çok miktarda silahı bütün ve parça halinde naklettiklerinin ve organize suç örgütlerine ve narkotik suç örgütlerine silah temin ettiklerinin tespit edildiğini belirtti.

Operasyonlar sonucu 137 adet tam otomatik uzun namlulu silah, 340 adet tam otomatik uzun namlulu silaha dönüşebilecek silah parçası, 70 adet yiv ve seti açılmış tabanca namlusu, 866 adet polimer tabanca gövdesi, 123 adet tabanca sürgüsü, 100 adet tam otomatik silah üst gövde takımı ve 100 adet dipçik ele geçirildi.

Organize suç örgütlerinin peşinde olduklarını vurgulayan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.