Magazin Kaynak: Ali Naki Özkan 26.02.2024 07:02

KAFASI KARIŞIK TÜM YETİŞKİN ÇOCUKLAR İÇİN!

Alternatif müziğin başarılı temsilcilerinden söz yazarı, besteci, yorumcu ve prodüktör Paptircem, ''Büyüklere Ninniler'' ismini verdiği ilk albümünü 23 Şubat tarihinde dinleyicilerle buluşturdu.
KAFASI KARIŞIK TÜM YETİŞKİN ÇOCUKLAR İÇİN!

Büyüklere Ninniler albümünde, Paptircem'in odasından çıkan, yıllardır biriktirdiği ve paylaşma cesareti bulamadığı birbirinden farklı 8 adet şarkı bulunuyor. Albümde Deniz Tekin ve Dilan Balkay ile düet şarkılar da yer alıyor. 

Kaan Arslan söz ve bestesi olan ''Yamadım Yaralarımı'' şarkısı hariç tüm şarkıların söz ve besteleri Paptircem'in kendisine ait. Albümün prodüktörü Kaan Arslan ve müzisyen dostları ile albüm öncesi bir dağ evinde kampa giren sanatçı, yıllardır tamamlanmayı bekleyen bazı şarkılarını da bu kampta tamamlayarak albüme koydu. 

Yetişkin problemlerinin samimiyetle ele alındığı bu konsept albüm, hayalleri, umutları, hayatta nerede  durmak istediğini bir türlü bulamayan, kafası karışık tüm yetişkin çocuklar için bir ninni niteliğinde. 

Paptircem, ilk albümünü şu sözlerle anlatıyor: ''Büyüklere Ninniler, yarına iş yetiştirmeye çalışırken, sabaha karşı 6. kahvesini içmeye hazırlanan, işini sevdiğinden bile emin olmayan, finallerine hazırlanırken 'ben bu yaşımda ne yapıyorum?' diye düşünen, bir şeylerin ters gittiğini anlamış, ama ne olduğunu bulamamış, yarışmasa da bir yerlere geç kaldığını hisseden, kendiyle bir türlü el sıkışamamış herkesin albümü!''

Albüm ile birlikte, albümde yer alan şarkıların bir çocuk kitabına dönüştürüldüğü ''Aktivite Kitabı'' da sınırlı sayıda basılarak dağıtılacak. 

Paptircem'den pijama partisi!

Paptircem, Büyüklere Ninniler isimli ilk albümünün lansman konserini ise ''Pijama Partisi'' adı altında 14 Mart Perşembe akşamı Dorock Venue Fitaş sahnesinde verecek. Daha önce yapılmamış bir konsepti hayata geçirmeye hazırlanan Paptircem, Pijama Partisi ismini verdiği lansman konserine kendisi de dahil olmak üzere tüm orkestrası ve dinleyiciler pijamaları ile katılacak. 

Dekorlarla Paptircem'in odasının canlandırılacağı ve tüm sahnenin bulutlarla, mumlarla ve yastıklarla kaplanacağı bu özel gecede, Deniz Tekin ve Dilan Balkay da Paptircem ile birlikte albümde seslendirdikleri düet şarkıları söyleyecek.

Paptircem'in ilk albümü Büyüklere Ninniler, 23 Şubat tarihi itibarıyla tüm dijital platformlarda yayımda!