Eğitim Kaynak: Hibya Haber Ajansı 27.02.2024 22:46 Güncelleme: 27.02.2024 11:22

Kadın Çocuk Akademileri'nden öğrencilere 3 ayrı eğitim

Nilüfer Belediyesi Kadın Çocuk Akademileri'nde düzenlenen seminerde günümüzün önemli konularından olan akran zorbalığı, internetin güvenli kullanımı ve sınav kaygısı ile baş etme yöntemleri ele alındı.
Kadın Çocuk Akademileri'nden öğrencilere 3 ayrı eğitim

Nilüfer Belediyesi'nin, kadınların sosyal yaşamdaki yerini güçlendirmek; çocukların bilişsel ve akademik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kadın ve Çocuk Akademileri’nde öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor.

Bu defa 3 farklı konu Fethiye, Hasanağa ve Çalı Mahalleleri’nde ele alındı. Akran zorbalığı, internetin güvenli kullanımı ve sınav kaygısı ile baş etme yöntemleri çocuklarla detaylı şekilde konuşuldu.

İnternetin güvenli kullanımı seminerinde psikologlar, internet ve teknolojinin kullanımında dikkat edilmesi gereken durumları anlattı. Çocuklara, ‘Gerektiği zaman ve gerektiği kadar kullanalım’ parolasını aktaran psikologlar, güvenli internet kullanımı ve bağımlı olmaktan sakınma konu başlıklarında sunumlar gerçekleştirdi.

‘Sınav Kaygısı ile Baş Etme Yöntemleri’ ile ilgili bilgilendirme semineri ise 7 ve 8 sınıf öğrencilerine verildi. Eğitmenler, öğrencilerin kaygılarını tanımaları, orta düzey kaygının olumlu ve motive edici katkıları ve yüksek kaygının performansa olumsuz durumlarını konuştu. Kaygılarını nasıl yönetebilecekleri konusundaki tavsiyelerin yanında uygulamalı olarak performanslarını artırabilecekleri ile ilgili nefes egzersiz de yapıldı.