"Efor Çay Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Müşterilerimizin tercihlerinin çeşitlenmesine yanıt olarak ve sektördeki gücümüzü sürdürme stratejimiz doğrultusunda, kahve üretimine de yönelme kararı aldık. Tokat-Erbaa'da faaliyete geçecek yeni tesisimiz, bu stratejimizin önemli bir parçası olacaktır. En son teknoloji ile donatılan Efor Çay & Kahve Üretim ve Paketleme tesisimizde çeşitli ve kaliteli çay ürünlerini paketleyeceğiz ve aynı zamanda kahve üretimini de gerçekleştireceğiz “şeklinde konuştu.
Yeni tesinin faaliyete geçmesiyle birlikte Efor Çay, bölgeye önemli bir yatırım yapacak ve istihdamı artırarak yerel ekonomiye destek sağlayacak. Ayrıca, şirketin kahve sektörüne girişiyle birlikte, Türkiye'nin kahve tüketim alışkanlıklarının da şekillenmesine katkıda bulunması bekleniyor.
Tokat-Erbaa'daki Efor Çay & Kahve Üretim ve Paketleme Fabrika ’sının açılışıyla ilgili detaylar yakında kamuoyuna duyurulacak.