Dünya Kaynak: Hibya Haber Ajansı 29.05.2024 13:01 Güncelleme: 29.05.2024 15:51

Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi, 2023 ABD'nin İnsan Hakları İhlalleri Raporu'nu yayımladı

Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi bugün 2023 ABD'nin İnsan Hakları İhlalleri Raporu'nu yayımlayarak, ABD'nin insan hakları ihlallerinin gerçek yüzünü bir kez daha aydınlattı.
Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi, 2023 ABD'nin İnsan Hakları İhlalleri Raporu'nu yayımladı

Çin Devlet Konseyi Basın Ofisi bugün 2023 ABD’nin İnsan Hakları İhlalleri Raporu’nu yayımlayarak, ABD’nin insan hakları ihlallerinin gerçek yüzünü bir kez daha aydınlattı.

2023 yılında ABD’de insan hakları durumunun daha da kötüleştiğine işaret edilen raporda, ABD’de ırkçılığın köklü bir sorun olduğu, ırk ayrımcılığının her geçen gün daha da ağırlaştığı belirtildi. ABD’de kadın ve çocukların haklarının uzun süre boyunca sistematik olarak ihlal edildiğine işaret edilen raporda, ABD’nin geçen uzun zaman içinde hegemonyacılığa ve güç siyasetine kalkıştığı, askeri gücüyle tek taraflı yaptırımı kötüye kullandığı savunuldu.

Raporda, ABD’de çeşitli alanlarda insan hakları sorunlarının yaşandığına dikkat çekilerek, insan haklarının ABD’de aslında az sayıda insanın faydalanabileceği özel bir hak haline geldiği belirtildi. Bu durumun, küresel insan hakları çalışmalarının sağlıklı şekilde gelişmesine ciddi bir tehdit ve engel oluşturduğu kaydedildi.