Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Ekonomi Servisi 21.05.2024 13:00

CANiK TTI Combat Teksas'ın da Gözdesi Oldu

CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral, "Özel tasarım tabancalar pazarında üst segmentte yer alan bir marka olarak piyasaya sunduğumuz son ürünümüz TTI Combat, üstün teknolojimiz ve kalitemizi, yüksek üretim kapasitemizle bir araya getirerek ortaya çıkardığımız ve mükemmel başarılar elde eden bir ürün oldu." dedi.
CANiK TTI Combat Teksas'ın da Gözdesi Oldu

CANiK tarafından Teksas'ın Dallas şehrinde düzenlenen fuarda sergilenen şirketin yeni tabancası TTI Combat, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ABD'nin alanında en büyük kuruluşlarından olan Ulusal Silah Birliği (National Rifle Association-NRA) tarafından her yıl düzenlenen, av ve atıcılık alanında ürünlerin sergilendiği fuarda, 17-19 Mayıs'ta gerçekleştirildi.

Fuarda dünya devleriyle birlikte sahne alan CANiK, dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Dünya genelinde ABD'ye yapılan hafif silah ihracatında ilk 3'te yer alan CANiK, yeni ürünleriyle pazarda liderliğe doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Ürünlerinin performansı, kalitesi, dayanıklılığı ve tasarımıyla ABD'li kullanıcıların beğenisini toplayan CANiK, daha önce ABD'de gerçekleştirilen SHOT Show'da ilk kez görücüye çıkardığı ve şimdiden dünya çapında ün yapmış yeni tabancası TTI Combat'ı tanıtmaya devam etti.

CANiK'in Hollywood ünlülerinin atış eğitmeni ve dünyanın en ünlü silah tasarımcısı Taran Butler ile tasarladığı TTI Combat, NRA fuarının da dikkati çeken ürünlerinden oldu.

ABD ve Avrupa'daki dev lansmanlardan sonra on binlerce adetlik satış rekoruna ulaşan TTI Combat, 16 Mayıs itibarıyla Türkiye'de de satışa sunuldu.

Birçok tabancasının yanı sıra NRA fuarında ateşli silahlar için aksesuar markası olan MECANiK'in ürünlerini de sergileyen CANiK, MO3 Sportif Refleks Nişangah ile de beğenileri topladı.

- "ABD'deki pazar payımızı da her geçen gün artırıyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral, ABD pazarında bu kadar başarı elde etmelerinin bir şans olmadığını, büyük gayret ve çalışmayla bugünlere ulaştıklarını bildirdi.

Aral, Türkiye'de üreterek başta ABD olmak üzere dünyanın birçok noktasına ihraç ettikleri ürünlerinin performansı, kalitesi, dayanıklılığı ve tasarımıyla sunuldukları her pazarda liderliği ele aldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Özel tasarım tabancalar pazarında üst segmentte yer alan bir marka olarak piyasaya sunduğumuz son ürünümüz TTI Combat, üstün teknolojimiz ve kalitemizi, yüksek üretim kapasitemizle bir araya getirerek ortaya çıkardığımız ve mükemmel başarılar elde eden bir ürün oldu. CANiK'in tabanca ihracatında ilk sırada yer alan ABD'deki pazar payımızı da her geçen gün artırıyoruz."

Aral, geçen yıl ABD'ye ihracatta yakaladıkları başarıdan bahsederek, "Bu sene elde ettiğimiz başarılarla hem sıralamadaki yerimizi hem de ABD pazar payındaki hacmimizi yükseltmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

MECANiK'in başarısına da değinen Aral, şu bilgileri verdi:

"Ateşli silah optikleri günümüzde olmazsa olmaz aksesuarlar arasında yer alıyor. Dünya genelinde her geçen gün büyüyen bu sektörde MECANiK olarak biz de kalitemizi ortaya koyuyoruz. MECANiK tarafından ustalıkla tasarlanan ve üretilen yüksek teknoloji ürünü bu optiklerimiz, pazardaki saygın yerini şimdiden aldı ve ihracattaki katma değerimizi artırıyor. Bugün artık Türkiye'de üretilen ürünlerimiz dünyanın en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor ve bu da bize oldukça gurur veriyor."