ASSİSTT'E BRANDON HALL'DAN 3 ÖDÜL BİRDEN

Ekonomi Pazar 10 Aralık 2023 07:00

Türk Telekom'un müşteri deneyim şirketi AssisTT, dünyanın en iyi şirketlerinin değerlendirildiği, Brandon Hall Group tarafından düzenlenen Teknoloji Mükemmeliyet Ödülleri'nde 2 Altın, 1 Gümüş ödül olmak üzere toplam 3 ödülün sahibi oldu.

AssisTT'e Brandon Hall'dan 3 ödül birden

Türk Telekom'un müşteri deneyim şirketi AssisTT, dünyanın en iyi şirketlerinin değerlendirildiği, Brandon Hall Group tarafından düzenlenen Teknoloji Mükemmeliyet Ödülleri'nde 2 Altın, 1 Gümüş ödül olmak üzere toplam 3 ödülün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, AssisTT, insan kaynakları alanında hayata geçirdiği projelerle fark yaratmaya devam ediyor.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin En İyi İşverenleri Listesi'nde ilk sırada yer alan AssisTT, şimdi de dünyanın en iyi şirketlerinin insan kaynakları alanında hayata geçirdikleri projelerin değerlendirildiği Brandon Hall Teknoloji Mükemmeliyet Ödülleri'nde 3 ödül kazandı.

AssisTT, şirketin çalışanlara dijital bir çalışan deneyimi sunan mobil uygulaması 'Birliktte' ile En İyi İK veya İşgücü Yönetimi Teknolojisi Uygulaması, performans takibi uygulaması 'Metrik' projesi ile de En İyi İK Analitiği Teknolojisi Uygulaması kategorilerinde 2 Altın ödül almaya hak kazandı. Ayrıca şirket, 'İşe Alım Süreçlerinde Veri Analitiği' projesi En İyi Aday Değerlendirme Teknolojisi kategorisinde Gümüş ödüle layık gürüldü.

- 'Üst düzey teknolojilerden verimli bir biçimde yararlanıyoruz'

Açıklamada görüşlerine yer verilen AssisTT Genel Müdürü Haktan Saran, yüzde 100 yerli ve milli teknolojilerle Türk mühendisleri tarafından hayata geçirilen projelerinin dünya çapında takdir görmesi hem şirketin hem de ülkenin bu alandaki başarısını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Saran, 'Müşteri deneyimini geliştirme konusunda uzman bir teknoloji şirketi olarak insan kaynakları ve çalışan deneyimi alanında da üst düzey teknolojilerden verimli bir biçimde yararlanıyoruz. İnsan kaynakları süreçlerimizi dijitalleştirerek bir yandan operasyonel yüklerimizi azaltıyor, zamandan tasarruf ediyor bir yandan da veri analitiği tekniklerinin gücüyle doğru insanları doğru konumlandırma konusunda maksimum fayda elde ediyoruz.

Aldığımız ödüllerin yanı sıra projelerimizin hem çalışma arkadaşlarımızın gelişimine hem de iş sonuçlarımıza katkısını görmek çok daha önemli. Bu başarılar bizi daha iyisini yapmak için teşvik ediyor. Bu ödülleri almamıza katkı sağlayan çalışma arkadaşlarımıza ve stratejik iş ortağı olduğumuz müşterilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.' ifadelerini kullandı.

ABONE OL