Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Musa ALİOĞLU 17.05.2024 11:00 Güncelleme: 17.05.2024 13:54

Trendyol'dan KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştıran iş birliği

Trendyol, "KOBİ Kredisi Pazar Yeri" projesi ile KOBİ ve esnafını Akbank, Fibabanka ve VakıfBank'ın özel ticari kredi teklifleriyle buluşturuyor.
Trendyol'dan KOBİ'lerin finansmana erişimini kolaylaştıran iş birliği

Trendyol, “KOBİ Kredisi Pazar Yeri” projesi ile KOBİ ve esnafını Akbank, Fibabanka ve VakıfBank’ın özel ticari kredi teklifleriyle buluşturuyor.

Satıcıların ulusal ve uluslararası arenada daha güçlü bir şekilde rekabet etmesine ve işlerini büyütmesine yönelik yenilikçi çözümler üreten Trendyol, “KOBİ Kredisi Pazar Yeri’ projesi kapsamında Akbank, Fibabanka ve VakıfBank ile iş birliği gerçekleştirdi. Proje ile KOBİ’lerin, avantajlı ticari kredi olanaklarına erişimini sağlayan Trendyol, satıcıların nakit ihtiyaçlarını karşılayarak büyümelerine katkı sağlamayı hedefliyor.

Proje kapsamında Trendyol satıcıları, kullandıkları satıcı paneli üzerinden kredi limitlerini öğrenebiliyor. Şubeye gitmelerine gerek kalmadan iş birliği kapsamındaki  bankaların müşterisi olabiliyor ve avantajlı ticari kredilerden yararlanarak ihtiyaçları olan finansmana uçtan uca dijital olarak ulaşabiliyor.

Sağladığı teknolojik altyapı ve e-ihracatı geliştiren çözümlerle satıcılarının e-ihracatta geçtiğimiz sene 650 milyon dolarlık bir ihracat hacmi yaratmasına da olanak tanıyan Trendyol, satıcıları finansal kurumların farklı finans ürünleriyle buluşturmaya devam edecek.