Halkbank web
Ekonomi Kaynak: İlker Fatih KUŞÇU 25.06.2024 12:01 Güncelleme: 25.06.2024 14:21

Yaz Davos Forumu'nda"Gelecekteki Büyümenin Yeni Sınırları" konuşulacak

"Yaz Davos Forumu" adıyla bilinen Dünya Ekonomik Forumu'nun 15. Yeni Şampiyonlar Yıllık Toplantısı bugün, Çin'in Dalian kentinde törenle başladı. Toplantının teması "Gelecekteki Büyümenin Yeni Sınırları" olarak belirlendi. Toplantılarda küresel yeni ekonomiler, Çin ile dünya, yapay zekâ çağındaki girişimcilik ruhu dahil 6 konuya odaklanılacak.
Yaz Davos Forumu'nda"Gelecekteki Büyümenin Yeni Sınırları" konuşulacak

“Yaz Davos Forumu” adıyla bilinen Dünya Ekonomik Forumu’nun 15. Yeni Şampiyonlar Yıllık Toplantısı bugün, Çin’in Dalian kentinde törenle başladı. Toplantının teması “Gelecekteki Büyümenin Yeni Sınırları” olarak belirlendi. Toplantılarda küresel yeni ekonomiler, Çin ile dünya, yapay zekâ çağındaki girişimcilik ruhu dahil 6 konuya odaklanılacak.

Toplantıya siyaset ve iş çevrelerinin yanı sıra sosyal ve uluslararası örgütlerden toplam 1600’ün üzerinde temsilcinin, önde gelen girişimcilerin ve akademisyenlerin kendi görüşlerini paylaşması ve çözüm önerileri sunması bekleniyor.

Birçok katılımcı, Yaz Davos Forumu’nun uluslararası iletişim platformu sağladığını ve dünyanın Çin’in kalkınmasını yakından tanımasına ve bundan fırsatlar keşfetmesine olanak sağladığını belirtti. Bu yılki Yaz Davos Forumu, 3 gün sürecek.