''USTA NASİHATİ''

Magazin Pazartesi 27 Kasım 2023 01:56

Kadrosunda yer aldığı ''Sevince'' filminde ''Gece Muhabiri'' mikrofonlarına özel bir röportaj veren usta oyuncu Altan Erkekli, ''Her şeyin sanatla düzelebileceğine inanan insanlarız.

''USTA NASİHATİ''

İnsan ilişkilerinin bu kadar sevgisiz olduğu bir dünyada her şeyin düzelmesi için tek çıkış noktası sanattır. Kıtlığın üstesinden de sanatla gelebiliriz, susuzluğunda. Nasıl diyecek şimdi bir ziraat mühendisi... Şöyle; sanatla beraber hayatın içinde nasıl güzel bir planlama yaparak bu sorunları anlatacağımız bir çok nokta var.'' dedi...

ÜZERİNİZDE EMEĞİ OLANLARDAN MERHABAYI ESİRGEMEYİN...

Sinemacı ve televizyoncu olmadığını, tiyatronun içinden geldiğini ve son nefesine kadar güzel işlerin içinde olmayı tercih edeceğini dile getiren usta oyuncu, röportajın sonunda kendisine yöneltilen, ''Örneğin Şener Şen sizden bahsederken ''Büyük usta Altan Bey'' diye bahseder, sizde kendisinden bahsederken aynı nazik üslubu kullanıyorsunuz. Peki özellikle genç kuşakta bu nezaket çokta fazla yok. Bunu neye bağlıyorsunuz?'' sorusuna ise genç oyunculara ders niteliğinde tavsiyeler içeren sözlerle yanıt verdi... ''Eğitim diyor ya Cem Yılmaz, aileden başlayan eğitim... Vefayı öğrenmemiz lazım... Bize emek veren insanları  mahalle sütçüsünden bakkalına kadar hiç kimseyi unutmamamız lazım... Merhabayı esirgemememiz lazım. Emek veren insanlardan merhabayı esirgemezsek hayat güzelleşecek. Yalnızca ustalara değil, hayatın içinde emek veren herkese... Annemizden tutun da, sokağımızı temizleyen temizlik işçisine kadar... Hiç zaman olmayacağız... Olursak düşeriz... Olmadan ham bir meyve gibi hayatın içinde olmamız gerek...'' ifadeleriyle röportaja noktayı koyan usta oyuncu Altan Erkekli, kadrosunda yer aldığı ''Sevince'' filminin bir çok konuda topluma ışık tutacak mesajlar içerdiğini de sözlerine ekledi.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR