​SABANCI ÜNİVERSİTESİ YÖNETİCİ GELİŞTİRME BİRİMİ (EDU) FINANCIAL TIMES DÜNYA SIRALAMASINDA DÜNYADA 36 OLDU

Ekonomi Çarşamba 31 Mayıs 2023 07:00

Kurumların ihtiyaçlarına yönelik tasarladığı eğitimleriyle, profesyonellere farklı alanlarda gelişim olanağı sunan Sabancı Üniversitesi, EDU, Financial Times tarafından hazırlanan Kuruma Özel Programlar Dünya Sıralaması'nda, bu yıl 6 basamak birden yükselerek 36'ıncı sırada yer aldı. EDU, sıralamada Türkiye'deki liderliğini sürdürdü.

​SABANCI ÜNİVERSİTESİ YÖNETİCİ GELİŞTİRME BİRİMİ (EDU) FINANCIAL TIMES DÜNYA SIRALAMASINDA DÜNYADA 36 OLDU

Kurumların ihtiyaçlarına yönelik tasarladığı eğitimleriyle, profesyonellere farklı alanlarda gelişim olanağı sunan Sabancı Üniversitesi, EDU, Financial Times tarafından hazırlanan Kuruma Özel Programlar Dünya Sıralaması’nda, bu yıl 6 basamak birden yükselerek 36’ıncı sırada yer aldı. EDU, sıralamada Türkiye’deki liderliğini sürdürdü. 

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU; yönetici eğitimleri alanında Financial Times tarafından düzenli olarak her yıl ilan edilen ve dünya genelinde iş dünyasına yönelik tasarlanan Kuruma Özel Programlarını değerlendiren sıralamada yükselişini sürdürdü.

EDU, Financial Times Kuruma Özel Programlar 2023 dünya sıralamasında, 2018’den bu yana toplam 42 basamak yükselerek, 36’ıncı sıraya yerleşti. Türkiye’de, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da liderliğini koruyan EDU; dünyadaki gelişmeleri izleyerek, yenilikçi öğrenme araçlarıyla tasarladığı programlarıyla iş dünyasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Referans Kurum Sayısında Dünya Birincisi

Sabancı Üniversitesi, EDU Direktörü Gonca Börekçi Baybaş, EDU’nun başarısıyla ilgili görüşlerini paylaşarak şunları söyledi:

“Sıralamada geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyanın önemli ve köklü üniversitelerini geride bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Pek çok kriterde aldığımız değerlendirme sonuçlarıyla sadece Türkiye’de değil, bölgemizde de yine öncü ve lider konumundayız. Öğrenme ortağımız olan şirketler ve katkıda bulunan eğitim ortaklarımızla birlikte elde ettiğimiz bu başarı, önümüzdeki yıllarda katlanarak devam edecek. Üniversitemizin dünyadaki yerini, Türkiye’deki yönetici eğitimleri alanındaki lider konumumuzu daha da güçlendiren bu başarı ile iş dünyasının geleceğine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Financial Times Kuruma Özel Programlar dünya sıralamasına, ilk kez 2018 yılında 78. sıradan giren EDU, 2019’da 58’inci, 2020’de ise 55’inci sırada yer aldı. 2021 yılında pandemi nedeniyle açıklanmayan sıralamanın, 2022 listesinde 42’inci sırada gösterildi. 

EDU, 2023 yılında genel değerlendirmede 36. sıraya yükselmenin yanı sıra; dünyada “En Çok Referans Olunan" kategorisinde 1’inci, "Gelecekte Kullanım" kategorisinde 16’ıncı, "Büyüme" kategorisinde 10’uncu ve "Yeni Beceri ve Yetkinlik Kazandırma" kategorisinde 30’uncu sırada yer aldı. 

Financial Times Kuruma Özel Programlar 2023 sıralamasında bu yıl dünyadan 75 kurum yer aldı. Listeye dair detaylı bilgiye Executive Education Custom 2023 - Business school rankings from the Financial Times - FT.com adresinden ulaşabilirsiniz.

ABONE OL