Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Hibya Haber Ajansı 12.06.2024 18:30 Güncelleme: 12.06.2024 13:40

Büyükşehir ve Mudanya belediyelerinden işbirliği vurgusu

Bursa'nın yol haritasını belirleyecek olan stratejik plan çalışmalarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplantılarına Mudanya Belediyesi ile devam etti. Toplantıda ortak projeler ele alınırken, öncelikli yapılması gereken çalışmalar ele alındı.
Büyükşehir ve Mudanya belediyelerinden işbirliği vurgusu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 17 ilçede başlattığı ve Bursa’yı bir bütün olarak ele alan 2024-2029 strateji toplantıları Mudanya’da devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç ile her iki belediye bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda yapılacak işbirlikleri ve öncelikli olarak yapılması düşünülen projeler ele alındı.

Mudanya Belediyesi’nin çalışmalarını içeren sunum yapılırken, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç ise Mudanya için hedefledikleri projeleri aktardı.

Yerel yönetimlerin etkin bir şekilde çalışmasının, şehirlerin yaşanabilirliği açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik plan çalışmaları kapsamında Mudanya Belediyesi ile toplantı gerçekleştirdik. Mudanya için ileriye dönük olarak hazırlanan projeleri gözden geçirdik. Bütün ilçelerimizle ortak çalışmalar yaparak Bursamızın hak ettiği hizmeti almasını sağlayacak, insanlarımızın gülümseyecekleri projelere imza atacağız” dedi.