Vakıf Katılım web
Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 25.06.2024 14:30 Güncelleme: 25.06.2024 14:33

Başkan Büyükkılıç: Çiftçinin ve besicinin her daim yanındayız

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçelere yönelik faaliyetlerle kırsal mahalleleri de ihya etmeye devam edeceklerini ifade etti.
Başkan Büyükkılıç: Çiftçinin ve besicinin her daim yanındayız

Yeni dönemdeki projelerini ve planlanan çalışmaları sıralayan Büyükkılıç, tarımdan ulaşıma, eğitim ve sosyal donatılardan spora kadar pek çok alanda faaliyetleri olduğunun altını çizdi.

Başkan Büyükkılıç, yeni 5 yılda da ilçelere yapılacak bazı projeleri şu şekilde sıraladı:

“Develi terminal projemiz ile ilçemiz yeni ve modern ilçe terminaline kavuşmuş olacak. Öte yandan develi otopark ve meydan düzenlemesi çalışmamız sayesinde de ilçemiz güzel bir görünüme kavuşurken, ilçe sakinlerine konforlu bir yaşam da sunmuş olacak” derken, Yahyalı’da ise Yahyalı Millet Kıraathanesi yapılacağını paylaştı. Pazar yerleri konusunda ise Talas Yenidoğan ve Bahçelievler Mahallesi’ne yeni ve modern pazar yerleri inşa edileceğini aktaran Büyükkılıç, tarım ve hayvancılığa destek kapsamında ise gayretlerinin süreceğini kaydederek, “Çiftçinin ve besicinin her daim yanındayız. Desteklerimiz devam edecek. Tohum desteği, arılı kovan dağıtımı, hayvancılık işletmelerine su desteği, koyun dağıtımı desteklerimiz sürecek” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Pınarbaşı’ya ilçe kütüphanesi yapılacağını ayrıca Develi’deki Develi Askerlik Şubesi’nin müze ve kütüphaneye çevrileceğini belirterek, “İlçelerimize sıcak asfalt, sathi kaplama yol yapım, sanat yapıları kırsal mahallelerimize köprü ve baks yapım ile ilçe belediyelerimize kırsal mahallelerde kullanmak üzere kilitli parke desteğimiz devam edecek. Ayrıca ilçe tesis bakım onarım desteğimiz ile ilçe spor sahaları yapım çalışmalarımız da sürecek” şeklinde konuştu.