Vakıf Katılım web
Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 24.06.2024 14:30 Güncelleme: 24.06.2024 13:22

Başkan Altay: Hep birlikte yeniden büyük bir başarı hikayesi yazacağız

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününde belediye çalışanlarıyla toplu bayramlaşma programında bir araya geldi.
Başkan Altay: Hep birlikte yeniden büyük bir başarı hikayesi yazacağız

Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma programda konuşan Başkan Altay, Konya’nın huzur içerisinde bir bayram geçirmesini sağlayan tüm Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ çalışanlarına teşekkür etti.

Gazze’deki İsrail zulmünü hatırlatarak konuşmasına devam eden Başkan Altay, “İnşallah orada bir an önce ateşkesin sağlanması ve dünyanın gözü önünde insanlık tarihine önemli bir suç olarak geçecek İsrail zulmünün bir an önce sonlanmasını ve oradaki kardeşlerimizin de artık bayramlarını huzur içinde kutlamalarını temenni ediyor ve onlar için dua ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Altay, bayramları birlik, beraberlik ve kardeşliğin bir vesilesi olarak gördüklerini dile getirerek, “Konya’nın en büyük ailesi olarak bugün bir araya gelerek birlik beraberliğimize, kardeşliğimize tekrar vurgu yapıyoruz. Büyükşehir olarak yapmış olduğumuz her hizmette sizlerin çok büyük emekleri var.” dedi.

Yeni bir döneme başladıklarını bu dönemde Konya’nın sorumluluğunun diğer dönemlere göre çok daha fazla olduğunu vurgulayan Başkan Altay, “Onun için hep birlikte yeniden büyük bir başarı hikayesi yazmak zorundayız. Bunun için gece gündüz demeden gayret gösteriyoruz, çaba sarf ediyoruz. Hepimizin Konya’ya bir borcu var.” şeklinde konuştu.