Halkbank Ekonomi

TURKCELL GLOBAL BİLGİ, TEKNOLOJİ MÜHENDİSLERİ YETİŞTİRİYOR

Ekonomi Cumartesi 02 Temmuz 2022 07:00

Turkcell Global Bilgi'nin düzenlediği Techno Camp 2022'de 60 mühendis eğitim almaya hak kazandı.

Turkcell Global Bilgi, teknoloji mühendisleri yetiştiriyor

Turkcell Global Bilgi’nin düzenlediği Techno Camp 2022'de 60 mühendis eğitim almaya hak kazandı.

Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi’nin düzenlediği Techno Camp 2022 başladı.

Turkcell Global Bilgi'den yapılan açıklamaya göre, “Çalışan ve müşterilerine en iyi dijital deneyimi yaşatma” vizyonuyla çalışmalarını sürdüren Turkcell Global Bilgi’nin düzenlediği Techno Camp 2022 programı başladı. Program kapsamında 2 ay boyunca Teknoloji başlığı altında, kurumsal çözümler ve iş zekasından network altyapı teknolojilerine, robotik süreç otomasyonundan (RPA) çevik kültüre, yapay zekadan müşteri deneyimi teknolojilerine, dijital etikten programlama dili Java’ya, Python’a ve Linux’a kadar birçok konuda detaylı eğitimler verilecek.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Techno Camp’e 5 bin 213 başvuru yapıldı. Başvurular arasında yapılan değerlendirmeler ile 60 mühendis Techno Camp programında eğitim almaya hak kazandı.

Bilişim Teknolojileri ve Teknolojik Operasyonlar olmak üzere 2 ayrı grup şeklinde yapılacak program sonunda başarılı olan katılımcılar, yetkinliklerine göre Turkcell Global Bilgi’de Uzman pozisyonlarında kariyerlerine yön verebilecek.

- “Yüksek başvuru sayısına erişmemiz, mühendislerle ortak hayallerimizin olduğunu gösteriyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, Turkcell Global Bilgi’nin istihdam konusunda öncü bir kurum olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Gençlerin teknoloji dünyasında kariyer hayallerine ulaşması için gerçekleştirdiğimiz Techno Camp 2022 programımıza bu yıl da 5 bin 213 mühendis başvurusu alarak yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Yüksek başvuru sayısına erişmemiz, mühendislerle ortak hayallerimizin olduğunu gösteriyor. Dijital ekosistemde istihdama önem veren bir şirket olarak, gençlerin bilgi teknolojileri sektöründe daha fazla aktif rol üstlenmesi için çalışıyoruz. Mühendislerimiz program sonunda, şirketimizde teknoloji alanında uzman pozisyonlarında kariyerlerine yön verebilecekler. Programımıza olan ilgiyi gördükçe, daha çok sayıda teknoloji mühendisi/uzmanı yetiştirmeyi hedefliyoruz. Turkcell Global Bilgi olarak gençlerin sektöre katılımı için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

 

 

 

ABONE OL