Vakıf Katılım web
Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 25.06.2024 10:00 Güncelleme: 25.06.2024 10:19

Kalkan-24 denetimlerinde bin 456 düzensiz göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatili boyunca Mobil Göç Noktası Araçlarıyla gerçekleştirilen "Kalkan-24" denetimlerinde bin 456 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu.
Kalkan-24 denetimlerinde bin 456 düzensiz göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, düzensiz göçle mücadelenin Kurban Bayram tatili boyunca da kesintisiz devam ettiğini, düzensiz göçmenlere yönelik, Mobil Göç Noktası Araçlarıyla gerçekleştirilen “Kalkan-24” denetimlerinde bin 456 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu.

İnsan kaçakçılığı yaparak, Türkiye'yi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan organizatörlere ve düzensiz göçmenlere asla fırsat vermeyeceklerinin altını çizen Yerlikaya, şu ifadelere yer verdi:

"Valiliklerimiz ve Göç İdaresi Başkanlığımız koordinesinde;  Polisimiz, Jandarmamız ve Sahil Güvenliğimiz tarafından; 75’i İstanbul’da olmak üzere 165 Mobil Göç Noktası Aracımız ile 60 ilde Kurban Bayramı tatili boyunca gerçekleştirilen denetimlerde; 35 bin 156 kimlik kontrolü yapıldı. Bin 456 düzensiz göçmen tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı."

Valilikler, Göç İdaresi Başkanlığı ve denetimleri gerçekleştiren Polis, Jandarma ve Sahil Güvenliği tebrik eden Yerlikaya "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerine yer verdi.