Vakıf Katılım web
Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 25.06.2024 10:02 Güncelleme: 25.06.2024 14:09

Başkan Tugay: Sizin vergilerinizle var olan bir kurumun yöneticisiyim

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısına konuk oldu.
Başkan Tugay: Sizin vergilerinizle var olan bir kurumun yöneticisiyim

Başkan Tugay, meclis oturumu kapsamında sanayicilerin sorun ve taleplerinden kent projelerine, kamuoyunda yaratılmak istenen algılardan belediyenin mevcut durumuna ve alınan kararlara kadar kente dair pek çok konuda bilgi verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından durdurulan projelerde kamu yararının ön planda tutulduğunu söyleyen Başkan Tugay, “Nihayetinde gereksiz olduğuna inandığım, bir tür macera gibi düşünüldüğüne inandığım, kamu kaynaklarının israf edildiği projeleri durdurmak benim için önemli bir görevdi; bunu yapıyorum. Sizin vergilerinizle var olan bir kurumun yöneticisiyim” diye konuştu.

Su sorununa ve orman yangınlarına ilişkin konuşan Başkan Tugay, “Havada duman kokusu var. Orman yangınlarının kokusu.  3 gün içinde 355 noktada yangın çıktı ve buna müdahale edildi. Şu gerçekle yüzleşmemiz gerekiyor. Önce dünya olarak sonra Türkiye olarak bir felaketi yaşıyoruz. Kafamızı kuma gömerek yaşayabilmemiz mümkün değil.  Bu şehrin de ülkenin de bu dünyanın da su sorunu var. Ödemiş bölgesinde açılan kuyulardan artık su çıkmıyor. O bölgede yer üstü su kaynaklarının oluşması lazım.” şeklinde konuştu. 

Kordon düzenlemesi ile ilgili gelen soruyu yanıtlayan Başkan Tugay, “Kordon’da bütüncül bir çalışma yapacağız. Su baskınlarını engelleyecek bir projemiz var. Ona hazırlanıyoruz. Ama bununla beraber Kordon’un peyzajı, yolların dönüşümüyle ilgili bir çalışma yapacağız” dedi.