Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 28.05.2024 10:00 Güncelleme: 28.05.2024 12:45

Başkan Büyükkılıç: Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmaların sürdüğünü, Emlak Konut ile iş birliği halinde yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Başkan Büyükkılıç: Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nin 1’inci, 2’nci ve 3’üncü uygulama etapları kapsamındaki çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO A.Ş. ile iş birliği halinde yeni projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Sahabiye Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Geriye kalan kısımla ilgili inşallah Emlak Konut ile yapacağımız iş birliği halinde yeni projelerimizi hayata geçirme yönünde irade gösteriyoruz.” diye konuştu.

Büyükkılıç, dirençli şehirler oluşturma yönünde gayretlerinin sürdüğünü de ifade ederek, “Çevre Şehirlik Bakanlığımız, Emlak Konut ve TOKİ ile iş birliğimiz halinde Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, el ele bu şehrimizde hem dirençli şehirler oluşturma, hem depreme hazırlık bağlamında dönüşümleri hızlandırma, gerek ilçelerimiz, gerekse büyükşehirimiz olarak bu çalışmaları devam ettiriyoruz.” ifadelerini kullandı.